Když jsem před rokem přemýšlela nad sušičkou potravin, sušička Yden CI IR D5 byla jasnou volbou a já nemohla odolat a objednala jsem si ji. Sušit potraviny jsem se rozhodla i kvůli tomu, že sušené potraviny jsou prospěšné pro naše zdraví. Do sušených potravin nepřidávám v žádném případě zdraví škodlivé látky a určitě jsou i mnohem levnější než sušené potraviny, které se prodávají v obchodě.

Hlavní přednosti sušičky Yden CI IR D5

Sušička Yden CI IR D5 kombinuje metodu sušení pomocí slunce a stínu v jednom přístroji. Její minimalistický design je inspirovaný světem HIGH TECH, který je podtržen moderními digitálními prvky.

Sušení v sušičce potravin Yden CI IR D5

Mezi největší přednost sušičky Yden CI IR D5 se řadí solární mód, který využívá infra červeného záření a působí na potraviny stejně, jako sluneční paprsky. Infra červené záření pomáhá uchovat v potravinách veškeré vitamíny, minerály a výživné látky. Solární mód nejčastěji používám na sušení rajčat, masa, či potravin, které potřebují více slunečního svitu.Sušení ovoce a zeleniny v sušičce Yden

Naopak sušení ve stínu zvolím v okamžiku, kdy je potřeba potraviny sušit řízenou teplotou a cirkulací vzduchu. Sušení ve stínu je nejlepší na přípravu zeleninových chipsů, ovocných placek a podobně.

Sušička Yden je vybavena vlhkostním čidlem, které monitoruje zbytkovou vlhkost potravin a tím přizpůsobuje nastavení času a teploty pro dokonalý výsledek sušení.

 

Automatický režim sušení

Pokud nevíte, jak ideálně nastavit jednotlivé režimy, stačí zmáčknout tlačítko AUTO a sušička se automaticky nastaví na solární režim s teplotou 70 stupňů Celsia. Senzor měří hladinu vlhkosti v sušící komoře a zastaví se proces sušení, jakmile hladina vlhkosti dosáhne 3 % nebo méně.

Vychytávky sušičky Yden CI IR D5

Sušička Yden CI IR D5 je vyrobena z vysoce kvalitních a odolných materiálů včetně nerezových sušících táců. Suší naprosto rovnoměrně, tím pádem není potřeba otáčet nerezové tácy. Sušička má sice jenom pět táců, ale svou velikostí zvládne usušit stejné množství potravin, jak větší sušička.

Hodně se mi líbí, že mezi jednotlivými tácy je 3,5 cm prostor, takže mohu bez problému sušit i větší kusy a nedrhnou mi o vrchní tác. Sušička využívá při sušení horizontálního proudění vzduchu, díky kterému je docíleno rovnoměrného sušení a tím nedochází ke vzniku kvasinek, plísní a bakterií.

Potraviny se v sušičce potravin usuší vždy dokonale celé. V sušičce potravin Yden CI IR D5 můžete usušit nejenom tenké plátky, ale klidně i celé kusy ovoce, zeleniny, hub, bylinek, masa apod.