Máte doma zásoby zeleniny, ovoce, či hub a už nevíte co s tím? V sušičce potravin Yden můžete sušit téměř cokoliv. Pro sušení je dobré volit jen zralé (nikoli přezrálé) suroviny, které nejsou napadené plísní nebo hnilobou. Při sušení se z ovoce, zeleniny a hub odstraní vlhkost, čímž se zabrání množení škodlivých kvasinek a bakterií, které způsobují znehodnocení produktů.

V průběhu sušení se koncentruje přírodní aroma a cukry, takže oproti čerstvým potravinám, jsou sušené potraviny sladší a mají výraznější chuť. Vitamíny, minerály a další živiny zůstávají z 90% zachovány.

Sušení je jednoduchá a zdravá konzervační technika,

díky které si na plodech pochutnáte po celý rok.

Proč sušit ovoce, zeleninu a houby

Usušené ovoce, zelenina a houby mají široké využití. Sušené ovoce si můžete přisypat do oblíbeného jogurtu, salátu, přidat ke svačině, upéct výtečný ovocný koláč apod. Usušená směs zeleniny a hub vám napomůže urychlit přípravu polévky, omáček, příloh.Sušička potravin Yden

Sušené potraviny si zachovávají vysoký obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků a to bez použití chemických látek. Potraviny se sušením v sušičce Yden konzervují, čímž se výrazně prodlužuje jejich trvanlivost.

Při sušení ovoce ztrácí až 88% vody, díky čemuž má mnohem výraznější chuť než ovoce čerstvé. Sušené ovoce a zelenina působí příznivě na naše trávicí ústrojí.

Pohodlné sušení v sušičce potravin Yden CI IR D5

Sušička potravin Yden CI IR D5 je ideálním pomocníkem do každé domácnosti. Mezi největší přednosti sušičky Yden patří solární mód, který využívá infračerveného záření, a proto působí na potraviny stejně jako sluneční paprsky. Infračervené záření napomáhá uchovávat v potravinách veškeré vitamíny, minerály a výživné látky.

Se sušičkou Yden:

  • Vždy víte, co sušíte
  • Sušíte bez chemických látek
  • V potravinách zůstává zachována většina vitamínů, minerálů, stopových prvků a vlákniny
  • Sušené potraviny nepodléhají zkáze
  • Můžete z ovoce a zeleniny udělat zdravé Raw chipsy, krekry a chleby
  • Můžete sušit semínka, bylinky, maso
  • Můžete vyrobit vlastní cereální tyčinky s kousky sušeného ovoce, jogurtu, medu, kokosu a ořechů
  • Můžete vyrobit jogurt snadno a rychle