Bylinky si můžete vypěstovat doma na zahrádce, v květináči na balkóně, na parapetu, nebo v domácí minizahrádce Tregren. Bylinky jsou nenáročné, a stejně tak je lze i snadno sušit a dlouhodobě skladovat. Nejenom, že je můžeme použít na dochucování různých receptů či čajů, ale pozitivně ovlivňují i náš zdravotní stav.

Ke sklizni bylinek je nejlepší volit slunečné a suché dny. Pokud jsou bylinky špinavé, omyjí se a a nechají mimo dosah slunečních paprsků proschnout. Po tomto procesu budou bylinky připravené k sušení.

Zázračné bylinky

Bylinky mají již odpradávna blahodárný účinek na lidský organismus. Sušené bylinky jsou přírodními pomocníky, kteří napomáhají předcházením nemocí, pomáhají při samotné terapii, mírní bolest, ovlivňují funkčnost, stav orgánů, působí protizánětlivě a zlepšují fyzickou i psychickou kondici člověka.

Sušení bylinek v sušičce Yden

Sušení patří mezi nejjednodušší způsob konzervace potravin. Šetrným sušením si nejenom bylinky uchovají minerální látky, vitamíny, vlákninu a zachovají si tolik potřebné enzymyInfračervená sušička Yden

Určitě si vzpomínáte na to, jak se dříve běžně sušilo venku na slunci, na vychladlých kamnech apod. Pokud máte pravidelný přísun vhodných „potravin“ na sušení, vyplatí se pořídit sušičku. Pokud budete sušit bylinky v sušičce Yden, máte zaručeno, že bylinky budou usušené a nezplesniví. Kdežto při sušení na vzduchu to zaručené nemáte.

Infrasušička potravin Yden

Sušička Yden, jako jediná suší pomocí infra technologie. Sušení je rychlejší a pomocí čidla vlhkosti si můžete nastavit automatické sušení, při kterém se nemusíte o nic starat. Infračervené záření proniká do potravin a tím podporuje vypařování. Nedochází ke zničení výživných látek, bylinky se rovnoměrně suší. Toto inovativní řešení snižuje i spotřebu energie, zvyšuje efektivitu a zkracuje dobu sušení.